Nátěry a čištění fasád

Fasáda je pro dům tím, co pro člověka šaty. Poznávacím znamením a také designovým prvkem. Na vzhled fasády může mít vliv celá řada věcí, zejména lokalita, podnebí, intenzita dopravy v okolí, ale také to, čím se v domě a jeho blízkosti topí.

nová fasáda domuNejčastěji jsou fasády znečištěny usazeným prachem, blátem, mechy či lišejníky, případně solnými květy, nebo plísněmi. Bohužel, velmi často může fasádu znečistit i vandalismus v podobě sprejování nebo jiných „uměleckých“ výtvorů. Změnu barevnosti fasády obvykle zapříčiňují hlavně povětrnostní vlivy, tedy sluneční záření, déšť a vítr.

Vyměnit nebo vyčistit fasádu?

Je-li původní fasáda provedena kvalitně, nemusí se měnit, stačí ji vyčistit, opatřit ochranným nátěrem, případně změnit či oživit její barevný odstín a bude vám zase sloužit dlouhá léta. Pokud se chystáte dům prodat, může mít také vzhled fasády zásadní vliv na to, jak bude dům působit na potenciální kupce a kolik peněz za něj budou ochotni zaplatit. Odstranění mechů a lišejníků pomáhá zlepšit vnitřní mikroklima v objektu.

Čištění fasády

čištění fasád domů

Každá budova a každý typ fasády vyžaduje jiný typ čištění. Rádi vám poradíme, co se hodí právě pro váš dům. I klasická voda a kartáč se v rukou profesionálů mění v účinný nástroj. Kartáče se vybírají vždy podle typu znečištění a ohledem na typ fasády tak, aby ji nepoškodili. Nepoužívá se klasická, ale demineralizovaná voda, což fasádu udrží déle čistou. Při odstranění mechů a lišejníků se používají navíc speciální chemické přípravky.

Velmi účinné je také pískování, neboli čištění fasád abrazivními materiály, které se provádí buď na sucho nebo s využitím vodní clony nebo vysokotlakého trysku vody. Pro pevně držící nečistoty, včetně čištění posprejovaných fasád, se používá suchý led, který se aplikuje tryskou.

Ochrana fasády

REZERVOVAT KONZULTACI ZDARMANa vyčištěnou fasádu se před finálním nátěrem aplikuje také ochranný nátěr, který fasádu chrání zejména před biologickým napadením, jakou jsou houby, plísně, mechy, lišejníky. Některé nátěry působí jako impregnace a zabraňují tak pronikání vlhkosti do objektu.

Fasáda je vizitkou budov a my provádíme její čištění, opravy a nátěry.

Rádi Vám pomůžeme vybrat otimální řešení a vyhotovíme barevnou vizualizaci. 

Díky použití vysoce kvalitních materiálů docílíte:
  • nového vzhledu
  • prodloužení životnosti 
  • ochrany proti povětrnostním vlivům
  • izolace proti vnikání vlhkosti
  • odstranění organický nečistot a prachu
 

Rádi zdarma přijedeme, navrhneme řešení a vypracujeme cenovou nabídku. Kontaktujte nás >>

 

 

Reference

Reference domu
 
Reference domu
 
Reference domu
 
 
Zobrazit všechny reference
 
Kontaktujte nás
 

Martin Morávek
+420 777 758 958
info@damar.cz

Mizerovská 390/15
Karviná - Mizerov, 733 01
IČ: 73185370
DIČ: CZ7704115078