Sádrokartonářské práce

Provádíme sadrokartonářské práce s použitím značkových metriálů firmy KNAUF a RIGIPS, včetně malířských prací v interiéru. Díky letitým zkušenostem a použitím kvalitních materiálů umíme dosáhnout profesionální kvality za příznivé ceny. Rádi pro Vás vypracujeme návrh technologie řešení, cenovou nabídku a provedeme realizaci díla k Vaší maximální spokojenosti.

Knauf - sádrokartonové práceKoupili jste si nový byt, který vám vyhovoval třeba svým umístěním nebo výhodnou cenou, ale potřebujete změnit dispozici? Případně jste se rozhodli rozšířit rodinu o další členy, takže je nyní zapotřebí uspořádání domova vyřešit jinak? Elegantní metodu, jak se s něčím podobným vypořádat, představuje sádrokarton.

Jedná se o sádru, která se nalisuje mezi silné papírové desky/karton, jak vypovídá už jeho název. Stal se poměrně populárním při rekonstrukcích, zateplování, ale využití najde též na novostavbách, panely je možné použít na stropy i na stěny. Jinak se tomuto procesu říká také suchá výstavba. Mokrá výstavba znamená klasické zdění. V takovém případě hovoříme o technologii časově náročnější především proto, že je potřeba v jednotlivých fázích čekat na vysychání. U sádrokartonu nic podobného nehrozí, jeho instalace má výhodu především ve snadnosti a rychlosti. Což nakonec představuje i menší finanční zátěž.

 

Sádrokartón může zabránit i hluku

Příčky ze sádrokartónu zůstávají tenčí oproti klasické výstavbě. Sádrokartónová výstavba tak uspoří prostor, nicméně neztrácejí výhodu v podobě vzduchové a zvukové nepropustnosti. Dávno už neplatí, že musíte slyšet od svých sousedů i příslovečné spadnutí špendlíku. Sádrokarton s takovými izolačními schopnostmi poznáte podle modré barvy.

Sádrokartón v koupelnách a kuchyních


V případě, že se naimpregnuje, lze ho použít navíc i do místností, které se vyznačují vyšší vzdušnou vlhkostí, to znamená kuchyní nebo koupelen. Od toho běžného ho zpravidla většinou jednak odlišíte podle specifického značení (GKBI, RBI) a jednak opět podle charakteristického odlišení barvou, díky níž se mu také začalo zjednodušeně říkat zelený.

Výhody sádrokartonových konstrukcí

Sádrokartonáři - konzultace zdarma

Sádrokartón vykazuje mnohem větší variabilitu z hlediska tvarů, do kterých lze uspořádat výslednou konstrukci. Případně lze sádrokartonové stěny nebo stropy jednoduše rozebrat, upravit nebo i definitivně zrušit. Snadno se do něj vrtá.

Vzhledem k tomu, že je propustný pro vodní páry, je schopen regulovat vlhkost vzduchu v místnosti a vytvořit tím příjemnější klima. Výsledná povrchová úprava může být libovolná a je závislá jen na vašem přání (malba, tapeta).

Máte zájem o nezávaznou cenovou nabídku? Rádi vám pomůžeme. Kontaktujte nás >>
 
 
 

Reference

Reference domu
 
Reference domu
 
Reference domu
 
 
Zobrazit všechny reference
 
Kontaktujte nás
 

Martin Morávek
+420 777 758 958
info@damar.cz

Mizerovská 390/15
Karviná - Mizerov, 733 01
IČ: 73185370
DIČ: CZ7704115078